Ділимось із вами прекрасною підбіркою книг від Мар’яна Царя. Насолоджуйтесь і надсилайте друзям.

Мар’ян – ІТ професіонал, який вже 10+ років у розробці програмного забезпечення та менеджменту. Більше 30+ проектів та стартапів, в обидвох напрямках – як аутсорсинг, так і продукт. Останні два роки, додатково до основного роду діяльності, активно працює зі стартапами (консультування/стратегія/процеси). Активний контриб’ютор в ПМ та Agile спільноти, спікер локальних та міжнародних конференцій.

Ці книги надихнули Мар’яна на цікаві думки та ідеї, які допомогли просуватись про кар’єрній драбині. Сподіваємось, Вам вони теж дуже сподобаються. Маленький бонус шукайте внизу ↓

 

Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future – Peter Thiel

Ця книжка стане пусковим механізмом для тих, хто прагне мислити та створювати нове, а не копіювати відпрацьовані шаблони. Автор переконує: роблячи те, що ми вже знаємо, ми рухаємо світ від 1 до n, додаючи більше чогось вже знаного; проте щоразу, коли ми створюємо щось нове, ми ступаємо від 0 до 1. Тіль покроково описує дієвість експоненціального закону у світі стартапів, таємниці роботи із венчурним капіталом, а також інноваційні ідеї майбутнього, які змінять життя людей до невпізнаваності…

The Hard Thing About Hard Things: Building a Business When There Are No Easy Answers – Ben Horowitz

Бізнес-гуру, інвестор Кремнієвої долини, американський підприємець Бен Горовіц написав відверту книгу про бізнес, не подібну до сотні видань штибу «Як створити власну справу і досягнути успіху». Автор не пропонує готових рецептів успіху й аргументовано пояснює, чому таких рецептів не існує. Горовіц розповідає, що в бізнесі, як і в житті, передусім потрібно розмежовувати своє сприйняття і факти, особисте та професійне, і тоді навіть рішення звільнити кращого товариша ні для кого не стане катастрофою.

Change by Design: How Design Thinking Transforms Organizations and Inspires Innovation – Tim Brown

Міф про інновації полягає в тому, що геніальні ідеї стрибають цілком сформованими з розуму геніїв. Реальність полягає в тому, що більшість нововведень виникають у процесі ретельного обстеження, за допомогою якого великі ідеї ідентифікуються та розвиваються, перш ніж реалізувати їх як нові пропозиції та можливості.

У цій книзі висвітлюється ідея дизайнерського мислення, спільного процесу, за допомогою якого чутливість дизайнерів та методи використовуються для задоволення потреб людей не тільки з технічно обґрунтованою та дієвою стратегією бізнесу. Одним словом, дизайнерське мислення перетворює потребу в потребу. Це людський підхід до вирішення проблем, який допомагає людям та організаціям стати більш інноваційними та більш творчими.

Goldratt’s theory of constraints. A system approach to continuous improvement – William Dettmer

Інтерпретація теорії обмежень Елкіяху М. Голдратта (TOC), філософія поліпшення системи, зосереджена на логіці та визначення найслабшої ланки організації, з тим щоб, як стверджує автор, “керувати живими денцями” з неї. Dettmer представляє TOC, визначаючи поняття категорій легітимного резервування та процесів мислення TOC, ілюструючи поточний, майбутній перехід та передумови дерев, що зображують систему. Окрім вивчення цих основних понять в теорії управління, автор окреслює застосування у вирішенні конфліктів та груповій динаміці.

Бонус: Мар’ян також радить один із кращих на його думку фільмів The Founder (2016) –  Film (McDonalds story). Хто ще не переглядав, обов’язково подивіться. Дуже вартісний фільм.

Відвідайте Lviv Project Managment Day, де своїми знаннями ділитимуться кращі PM-ми України! Приєднуйтесь та будьте в центрі подій проектного менеджменту!