PM в Atwix.com, співавтор та викладач курсу IT Project Manager у academy.stfalcon.com.


У минулому International Account Manager у команді RexSoft. Основна спеціалізація – Magento (e-commerce).

Бігаю, люблю совїх колег, студентів, e-commerce, LEGO та все від Apple.


Тема доповіді: Шкідливі поради для розподілених команд.

Тези доповіді: 

Комунікація:
1. Вам не потрібен інструмент для зручного проведення корпоративних дзвінків. Zoom.us, Join.me, Skype for business, це все даремна трата ресурсів. Вам точно вистачить звичайних Skype аккаунтів. А проблеми із звуком, відео, записом дзвінків, і тим, що постійно когось викидає – не переймайтесь, це не справжні проблеми.
2. Хочете запитату колегу швидке питання? Slack? Jira? Можливо email? Ні! Дзвонимо на Skype, це чудова практика. Ніхто ж крім вас не працює.
3. Сьогодні порацюю із кафе. Там чудова робоча атмосфера і wifi захищений паролем і якісний! Як і у всіх кафешках.
4. Працюю сьогодні з дому, прокинусь і одразу на мітинг. Нічого страшного, що після зідзвону я ще годину п’ю каву, снідаю і йду в душ. Нехай увесь світ зачекає.
5. Детально пояснити проблему текстом? Краще підійду і поясню особисто. Або Skype! В нас з колегою точно однакові пріорітети по цій задачі.
6. Треба відійти в особистих справах – попрацюю з телефону. А що, на ньому Skype теж є і єкран великий.
7. Вам не потрібно прописувати час на відповідь (Slack, email, Jira, дзвінок). Навіщо ці ярма? Взагалі прописувати правила комунікації – це для кволих духом.
8. Є питання? Пиши в #general, прикольний жарт – туди ж. Ні, а що, всім цікаво.
9. Не варто ставити своє фото на авку профілю. Всі і так знають, що це за кіт їм пише (на слайді скрін із Slack, де в юзера авка з котом).
Тім білдінг:
1. Ще не придумали як розподіленим командам можна проводити час разом. Точно не придумали, навіть не шукайте. Ви і так класно одне одного знаєте і розумієте.
2. Навіщо вам взагалі бачитись? Вебки достатньо! Offsite? Конференції? Kick-off-и, те все пуста трата часу. Давайте ще пару тасочок краще зробимо.
3. Ретро? Потрібно! Але того хлопця з Братислави підключемо по одному ноуту і поставимо по центу стола. Нехай відчує, що усі рівні.
4. Дзвінки з камерами? Не можу, в мене мама на фоні пельмені ліпить. Але для роботи атмосфера чудова.
Документація:
1. Вам не потрібно фіксувати самері дзвінка в спеціально відведеному для цього місці. Повірьте, всі, все запам’ятали.
2. Вам не треба залишати інформацію про те, що було обговорено в задачі. Там по коду все ясно. Правда?
3. Прописати правила і традиції компанії – це зайве. Нова людина тоно задасть усі потрібні питання усім відповідальним людям і отримає адекватні відповіді.